PVP SERVERLER PVP SERVER KURULUMU PATCHLER PVP SERVER İP LERİ 1299 SERVER İP LERİ

Arkadaşlar lütfen forumda kurallara uyalım. kurallara uymayan arkadaşlarımız ceza alacaktır. küfür kesinlikle yasaktır.

giriş yapalım veya üye olalım ve paylaşıma katılalım

Join the forum, it's quick and easy

PVP SERVERLER PVP SERVER KURULUMU PATCHLER PVP SERVER İP LERİ 1299 SERVER İP LERİ

Arkadaşlar lütfen forumda kurallara uyalım. kurallara uymayan arkadaşlarımız ceza alacaktır. küfür kesinlikle yasaktır.

giriş yapalım veya üye olalım ve paylaşıma katılalım

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

## Üyelik Ücretsizdir ##    ## Üye Olursaniz Forumda ki Yetkileriniz Artar        ## Moderatör Alımları Başlamıştır ##    ## Forumumuzda Rep Ve Rütbe Sistemi Vardır ##

Forumdan Ayrılmak Tehlikeli Ve Sakıncalıdır
Üye Olduktan Sonra Onay E-Mail ni Onaylamayi Unutmayınız
WWW.PRİVATESERVER.FORUMCLAN.COM ARKADAŞLARINIZADA ÖNERİN Smile
.:.UZUN BİR ARADAN SONRA TEKRAR BERABERİZ.:.

Forumun En Çok Kullanılan 2.Serveri-Forumun Serveri Anasayfadadır.

Forumun En çok kullanılar 2. Serveri

:::Servere Gitmek İçin Tıkla:::

Server Bilgileri :

Giriş yap

Şifremi unuttum

Sitemizin Favori Serverleri.

İp1:smyrnako.malware-site.www[statu(Online)] Forumun Serveridir!                 İp2:ko.oynaylim.net[statu(Online)]                İp3:
İp Vermek İçin Üye Okduktan sonra Buraya Tıklayınız Ve Yorumda yazanları yapınız.

Haftanın Üyesi

Haftanın Üyesi : wardercan

En son konular

» Turkiyenin en iyi pwp serveri
!!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!! EmptySalı Eyl. 22, 2009 1:01 am tarafından Akrepprens

» KO'nun kurucusuyla röportaj
!!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!! EmptyC.tesi Haz. 13, 2009 6:56 pm tarafından link

» MoDex_xLKO Online
!!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!! EmptyC.tesi Haz. 13, 2009 6:15 pm tarafından rascass

» exe yardım
!!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!! EmptyC.tesi Haz. 13, 2009 4:35 pm tarafından _fear_

» DiEs Kralı TauruS ile röportaj...
!!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!! EmptyC.tesi Haz. 13, 2009 3:47 am tarafından link

» ıonıa kralı m4ksi röpörtaJ 2
!!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!! EmptyC.tesi Haz. 13, 2009 3:28 am tarafından link

» BeyMeaN (HeaveN CLANI CYPHER)
!!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!! EmptySalı Haz. 09, 2009 4:40 pm tarafından link

» !!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!!
!!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!! EmptySalı Haz. 09, 2009 3:44 am tarafından link

» Röportaj:F9DeviL
!!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!! EmptySalı Haz. 09, 2009 3:41 am tarafından link

Saat v€ Takvim

Anahtar-kelime

TARİHTE BU GÜN.

Bu @lana RekLam v€rin.

Yan Sitelerimiz

Cs Sitemiz
*Toplam*
*Online*

Arama Motorumuz

!!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!!

link
    link
    lwl 75
    lwl 75

Balık Köpek
    Leader Point : 130595
    National Point : 150
    Lakap : yeternet

!!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!! Empty !!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!!

Mesaj tarafından link Salı Haz. 09, 2009 3:43 am

!!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!!

Merhaba,
    Evet GM' görevine kalk??anlardan ve bu yolda çal??m?? 23 ya??nda bir insan olarak yaz?yorum. Bu yaziyi okumay? bitirdi?inizde lütfen arkada?lar bana problemlerle ilgili pm atmay?n çünkü <*k?rp!*> firmas? ile ?u anda aramda hiçbir ba?lant? kalmam??t?r normal bir oyuncu olarak devam etmekteyim.

2005 - 2006,
    Yakla??k olarak 2 y?ld?r bu oyunu oynamaktay?m.Beramus büyük bir serverd?r hepimiz biliyoruz bu serverda Karus taraf?nda 2 ay boyunca krall?k yapt?m NeoTRS idi nickim bilen bilir. Bu 2 ay içerisinde bir GM ile kayna?t?m daha do?rusu o s?ralar sorunlar vard? ve bu sorunlar?n çözümünde test amaçl? benden yard?m al?yordu ayn? zamanda bir Türk oldu?umu bildi?i için Türkçe yaz?lar? kendisine tercüme ediyordum bu onunda çok ho?una gitmi?ti çünkü adam yabanc? ve herkes Türkçe pm ve yaz? gönderiyordu adama. Zamanla iyice kayna?t?k msn'ler verildi vs. 4. Ayda bu ki?i normal GM görevinden head-gm yani ba? gm dedi?imiz pozisyona atand? 1 ayda öyle devam etti 1 ay sonunda bana ?öyle bir teklif sundu art?k gereken her?eyi ö?rendin biliyorsun beramus'ta calismak istermisin ? Benim için çok büyük bir mutluluk olmu?tu tabiki kabul ettim ve ba?lad?m göreve hepinizin çok yak?ndan tan?d??? bir gm ismi burda yazmayaca??m çünkü banlam?? oldu?um insanlar olabilir veya sevmeyenler tart??malara girmeyelim.ilk etapta ban yetkim yoktu sadece mute ve cz de boss event yetkim vard? bunlar? yap?yorduk sürekli beramusta olanlar hat?rlarlar. Bir süre böyle devam etti

Gelelim GM'ler nas?l çal???rlar:
    1.) 2 tür GM var birincisi <*k?rp!*> firmas?nda ofiste ücretli ve saatli çal??an GM'ler.
    ikincisi remote-GM ler yani uzaktan yöneten insanlar. Uzaktan yöneten GM'lerin pek fazla yetkisi yoktur sadece ban-mute-event yapabilirler karakterlerin ?ifresini veya bilgilerini de?i?tiremezler itemlerini göremezler. Türk GM'ler uzaktan yöneten gmlerdir. Bunun d???nda 2 adet Türk customer support yani mü?teri hizmetlerinde ofiste çal???yor forumda da isimleri geçiyor ?u s?ra topic açm??lar offical <*k?rp!*> forumunda csrep1 olarak geçer isimleri.

GM'ler edit char yaparm? ve neler yaparlar:
    2.) Uzaktan çal??an yani ofis d???ndaki GM'ler bunu yapamazlar.Ofiste çal??an GM'ler de kendisi yapamaz <*k?rp!*> firmas?nda departmanlar vard?r ve hepsi ofiste ayr? odalarda çal??maktad?r ?u ?ekilde

- Mü?teri Hizmetleri
    - Teknik departman ( Özel odalar? var ve serverlarda databaselere ve karakter i?lemlerine sadece bu departman ula?abilir girebilir kendilerine ait odaya sadece teknik departman ve firma sahipleri girebilir ba?kas?n?n girmesi kesinlikle yasak)
    - Game Master departman?

?eklinde 3 adet departmana ayr?lmaktad?r ?imdi edit char konusu bunu yapabilmek için teknik bölüme giri? veya teknik bölümden ofiste çal??an bir gm nin tan?d??? olmas? gerekiyor yani gm kendi ba??na bunu yapamaz teknik departmandaki arkada??na bunu yapt?rabilir. Bunun içinde firma içinde çal??an yüksek sevyeli ba?-gm olmas? gerek ?ahs?n.

GM'ler istedikleri itemleri alabilirler mi?
    evet alabilir maradonda veya tüm köylerde gm'lere ait özel npc bulunmaktad?r tüm itemler haz?r +9 olarak konulmustur fiyatlar?da 1 coins tir ordan alabilirler. Bu itemleri alabilmemizde sorun görmüyorum çünkü GM'ler trade yap?p item veremezler veya merchant açamazlar yani itemleri sadece biz kullan?yoruz.

GM'ler banlad?klar? her hesab?n o anda ne yapt??? ile ilgili olarak .ksc ekran görüntüsü al?rlar ve head-gm'ye yani ?efine bunu rapor ederler. Oyundaki buglarda bozukluklarda vs GM'ler onar?m yapamazlar hani baz?lar?n?z oyunda hep sorarlar GM neden benim itemlerimi sildin veya GM kap?y? aç veya gm oyunda ?urda bug var GM sizin itemlerinizi silemez veya oyunla ilgili teknik i?lemleri yapamaz bunlar?n hepsi yukarda bahsetti?im teknik departmana ait i?lemlerdir GM'lerde bu gibi sorunlar? rapor ederler bu raporlar? teknik departman inceler ve i?lem yapar.

Sonuç nedir ben ?u anda ne a?amaday?m neden b?rakt?m:
    2 ay boyunca bu görevde çal??t?m kar??l?ks?z tabi ofis d??? çal??anlara ücret ödenmiyor.Aç?kças? Gm görevinden daha çok uzaktan çal??an Türk' gmlere tercüme görevi dü?üyor çünkü her gün yakla??k 20 tane Türk mü?teri oyunun sitesinden mü?teri hizmetlerine Türkçe yaz? yaz?yor ve adamlar anlam?yor siz tercüme ediyorsunuz. Zaten oyundaki PM'leri cevaplamak yakla??k 3 saat sürüyor. Bir yandan tercüme yap?yorsunuz öte yandan msn adresinizdeki di?er yabanc? gm'ler size bir Türk shouttan sunu yazdi ulan gm senin ana.... bunu bana tercüme edermisin ?eklinde sürekli mesaj tercüme ediyorsunuz. Bu arada tüm GM'ler msn üzerinden konu?maktalar adresleri ise herzaman @k2network.net seklinde biter di?er msn adresleri fake tir. Hiç bir gm bu güne kadar ismi@k2network.net msn adresine bir mü?teriyi veya bir arkada??n? eklemez yasakt?r kontrol ediliyor sadece firma çal??anlar? eklenir ve firma içi ileti?im için kullan?l?r ve adresleri asla d??ardan birine verilmez oyundaki nickleri ile msn açmazlar! adi.soyadi@k2network.net seklindedir. o nedenle benim arkada??m gm idi i?te msni ?uydu beni ekledi vs gibi ?eylere kanmay?n?z.

?u anda toplam 9 GM var bunlar?n 2 si Türk.
    Ve 9 gm'nin 6 s? bayan <*k?rp!*> nin patronunun k?zlara kar?? biraz ilgisi varda editlenmi? bir kaç k?z?n charlar? var 70 lvl ?aka bir yanada (Tabi her ?akan?n içinde bir gerçek vard?r 3 tane yabanc? k?z var 70 lvl editlenmi? bunlar?n biri beramusta shichi demeyin degil cunku. Kiz milleti i?te her yerde ayr?cal?klar? var) GM'ler mütevazi midir ? evet öyledir ancak bir Türk GM'ye sordu?unuz sorular? cevaplayacak vakti yoktur çünkü yukarda söyledi?im üzere adam?n tercüme yapmaktan vakti kalm?yor oyuna ay?racak. Ve sordu?unuz sorular?n hepsi mü?teri hizmetlerini ilgilendiren konular çünkü bir GM dedi?im gibi yetkileri bellidir sadece ban-mute-event bu 3 yetkisi d???nda ba?ka hiçbir ?ey yapamaz item silemez veremez banlanm?? bir hesab? geri açamaz bunlar? mü?teri hizmetleri gerçekle?tirir.

Bir Türk olarak e?er GM görevi yapmaktaysan seni ayak alt? çayc? gibi kullan?yorlar 1. zaten bir Türk oldu?un için di?er gm'ler sayg? duymuyor 2. firmada seni ça??r?? ?ekilleri lan gel buraya ?una bir bak gibisinden eziliyorsunuz yetmiyormu? gibi bukadar pm içinde ( Resim offical forumda'da ekli )tercüme görevi insan? bir yere kadar s?k?yor en sonunda bak?yorsunuzki gerçek hayata bile ay?racak vaktiniz kalm?yor üstüne birde oyunda herkes Gm'ye sövüyor ve Türkçe küfürler ediliyor ?imdi bunu bir yabanc? gm anlamaz ama biz okudu?umuzda zorumuza gidiyor hepsini banlsan adam kalmaz oyunda bu nedenle çekildim ve rahat ettim ilk ba?larda bir?ey sanard?m oysaki bir belaym?? burnumdan gelmi?ti.

window.google_render_ad();
    link
    link
    lwl 75
    lwl 75

Balık Köpek
    Leader Point : 130595
    National Point : 150
    Lakap : yeternet

!!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!! Empty Geri: !!!! Gm RÖPORTAJLARI GERÇEK !!!!!

Mesaj tarafından link Salı Haz. 09, 2009 3:44 am

GM olmak için Ana diliniz gibi ingilizceniz olması gerek ofiste çalışan bir gm veya tanıdığınız olması gerekiyor ve firmanın size zamanla güvenmesi gerekiyor.

Saygılarımla,
    God.. Bir zamanlar Beramus ...

Birde ben defalarca rapor ettiğim bir konu
    GM'lerin görevlerini Türkçe olarak ana sayfada bir yere yazın ve insanların ne yapması gerektiğinide yazın dedim ancak bu asla işleme konulmadı insanların bilgiye ihtiyacı var düşünün oyuna yeni başlayan birisi veya bu konularda hiç bilgisi olmayan bir adam ne yapacağını bilmiyor garibim bir yerden gm ismi duymuş pm atıyor habire ve boşuna yoruluyor bu gibi konularda sitelerinde açıklama yapmaları gerekiyor.

Konuyu açan arkadaşım şu sorunada yanıt vermek istedim;
    3) Neden knightonline TÜM AÇIKLARINI kapatmayı sürekli ara ara patch çıkarıyo kodaki mühendisler kıllar tüyler bilmiyolar mı nerde ne kadar açık var???

Firmanın patronu çok fazla paragöz arkadaşlar, malasef öyle herşeyden para çıkarmanın yönünü çok iyi biliyor örneğin koxp programını isteseler 2dk da engellerler ve yöntemini çok iyi biliyorlar nasıl? Koxp dışardan servera komut göndermekte koxp ye ait bir server üzerinden ke serverlarına komut gönderiyor 5 li ok bir yaratığa o şekilde isabet etmektedir remote-komut dışardan komutları kapatabiliyorlar ama patronları buna izin vermiyor sebebi ise oyun çok popüler ve adam banlamak için neden lazım! Bu durumda şimdi firmanın işine geliyor koxp varken banlayacak neden var banlanan premium hesabı olan bir vatandaş nasıl olsa bu oyuna devam edecek ve bize daha çok ödeme yapacak düşüncesinden koxp ye bilerek engel olunmamakta. Nasıl çok adi ve iğrenç bir düşünce dimi ama malesef gerçek buna benzer adamın aklında milyonlarca fikir var uyguluyor sürekli. Bir gerçek daha söyliyeyim Cumartesi günleri genelde premium event yaparlar işte bir sonraki gold alan kişiye 1 gold ta bizden hediye şeklinde sadece 2 gün içinde bu eventi yaptıklarında firma 2500$ net kaldırıyor. Haftalık ise 10 milyara yakın para kaldırmakta <*kırp!*> net ve gerçek bu rakkamlar fakat elemanlarına az ödüyor aynı asgari ücret gibi maaş veriyor çoğu ofiste çalışan eleman bundan şikayetçi ve işi bırakan çok oluyor bu sebepten zaten bu ara içerde durumlar çok karışık çok fazla bug var ve son dupe olayı çok fazla sarstı elemanları cz de towerlar çalışmıyor son dupe olayı ve tower bug olayı ise firmada teknik departmanda çalışan rikku isimli en bilgili elemanlarının işten ayrılması ile ilgili onaramıyorlar çünkü o adam oyunun direği gibiydi maaş problemi yüzünden ayrılmış o nedenle dikkat ettiyseniz eskisi gibi hemen patch çıkaramadılar.Uğraşıyorlar.

UPGRADE İLE İLGİLİ:::

TRKO peki K2network upgrade oranlarını düşürüyor mu veya trinanın etkisini %20 den aşağıya çekiyor mu??? Helal TRKO rep nasıl verilir bilmiyorum bilsemde verebilir miyim ben??? Bu arada modlardan ricam konun sabitlenmesidir!!!!

Zeus <*kırp!*> upgrade oranlarını isterse değiştirir ancak bu yollardan herhangi bir ticaret amaçlı para kazanmaları mümkün değil mümkün ancak çok küçük rakkamlar olduğu için uğraşılmıyor. Upgrade sistemi bir algoritmaya sahiptir matematiksel işlemlerle çalışır ve upgrade yaptığın anda ufak bir kayıt alır 1 saat bu kaydı tutar çalışma şeklinde ise öncelikle o anda oyunda iken 1 saat içinde herhangi bir item yakmış isen yaktığın itemin değerini kontrol eder örneğin +8 shard yapmak istediğinde öncelikle 1 saat içerisinde upgrade ile neler yaktığına bakar eğer hiçbir şey upgrade etmemişsen 1 saat içinde ve yakmamışsan ağzınla kuş tutsan 20 tane trina bassan yine yakacaktır. Ayrıca bu bir saat içinde +8 shard yapmadan önce herhangi bir itemi başarılı bir şekilde upgrade edersen yine +8 shard basarken yanacaktır. Bu durumda 1 saat bekleyip oyundan çıkmalısın eğer değerli bir itemi +8 yapmak istiyorsan aynı itemin +7 sini ve 1 adet trinayı yakman gerekiyor şu şekilde +8 shard basalim beraber;

Malzemeler:
    3 adet +7 FP Rogue giysisi olacak
    1 adet +7 dark vane veya +7 shard (dark vane öneririm)
    1 adet +7 shard
    2 adet trina
    10 adet bus

Öncelikle başarmak için Gold premium üyeliğin olması gerekiyor !.
    24 saat içinde hiçbir update yapmamış olman gerekiyor
    ilk önce 3 adet +7 fp yi bus ile basıyorsun 3 üde yanacak !
    ardından +7 dark vane veya +7 shardi trina ve bus ile basiyorsun yanacak
    son olarak +7 shard ve trina bus basiyorsun %95 upgrade basarili olacaktir ancak %5 eşşek şansı olanlarda olmayabilir.

Bazı arkadaşlar PM atmışlar bana forumda, yeni beramus kralı çok berabat herkesle dalga geçiyor şeklinde evet ne yazıkki bende gördüm ancak herşeyin bir tadı vardır arkadaşlar ben 2 ay krallık yaptım beramusta biliyorum insanlar çok sevdiler bende sevdim özlüyorum ancak krallık dönemide aynı Gm dönemi gibi oluyor insanlar pm atıyor çekemeyenler orda burda küfür yağdırıyor oyunu oynayacak vaktiniz olmuyor para dağıtmaktan tabi art niyetli bazı krallar paraları cebe indiriyor olabilir bunları görüyorum acıyorum o paralar sizin gate ve potion alırken biriken paralardır yani sizlerin parası ben bir günde 2 milyar dağıtığımı hatırlıyorum 2'şer milyondan onlarca insana. Neo ile neden oynamiyorsun diyenler olmuş bıktım mage ile oynamaktan Rogue var 67 lvl şu anda onunla oynuyorum.

Herşey bir yana güzel günler geçirdik beramus halkı ile eventlar yaptık hep beraber %50 ex kastık paralar dağıttık güzeldi fakat yoruldum ve artık normal bir oyuncu olarak devam ediyorum bir anlık hevestir krallık notice yazmak veya beyaz pelerini giymek ama öyle bir an geliyorki bilgisayarı kıracak gibi oluyorsunuz çünkü 5dk önce para verdiğiniz insan size shouttan ana avrad sebebsiz yere küfür ediyor. Ben bera da Tormentor'un kral olmasını isterdim kaliteli bir adam neyse 1 ay sürüyor eskisi gider yenisi gelir

Forum Saati Paz Eyl. 29, 2024 5:53 am